Чланови Плесног клуба „Флеш“ из Бањалуке извели су данас у Градском позоришту Фоча плесну представу „Трноружица“, рађену по мотивима свима знане бајке браће Грим. У изванредном извођењу ове јединствене плесне представе учествовао је ансамбл од 20 младих плесача, који је кроз 10 кореографија дочарао различите плесне стилове. Публика, који су чинили ученици нижих разреда ОШ „Веселин Маслеша“ и ОШ „Свети Сава“, са одушевљењем је пратила кореографије готово свих врста плесова – класични, џез и модерни балет, шоу денс са елементима ритмичке гимнастике, хип-хоп, брејкденс, те класични плес.
„Плесом се бавим три и по године. У плесној представи ‘Трноружица’ играм улогу Вјештице и плешем модерни балет, ритмичку гимнастику и гимнастику. Публика је била одлична, са одушевљењем су прихватили наше извођење“, изјавила је шеснаестогодишња Ивана Шобић, која се дјеци представила у захтјевној и упечатљивој улози Вјештице.
Представа је премијерно одиграна 2013. године у Дјечијем позоришту РС у Бањалуци, а њена адаптирана поставка са новом плесном екипом датира од 2017. године.
Наступ у Фочи услиједио је након гостовања у Требињу, и такмичења у Дубровнику гдје су млади плесачи освојили осам златних медаља и једну бронзану.
„Јуче смо учествовали на плесном такмичењу ‘Adriatic pearl world cup’ у Дубровнику, који је окупио плесаче из бивше Југославије. Извели смо девет такмичарских кореографија у категорији шоу денс и акробатик денс, и дјевојке су освојиле осам злата и једну бронзу. На том такмичењу чланови нашег клуба су се истакли као једна од најбољих екипа“, нагласила је Јована Раљић, кореограф и предсједник ПК „Флеш“. Додаје да је за њу, као кореографа, био изазов представити „Трноружицу“ кроз модерни плес, с обзиром да је изворно постављена као представа класичног балета.
„То је био велики изазов за мене, али и за плесаче да се уклопе и уживе у улоге и све плесне стилове, јер су они прву кореографију играли балетску, а касније се прешло на џез балет, ритмичку гимастику, брејк денс и слично“, појаснила је Раљићева.
Плесни клуб „Флеш“ постоји од 2006. године и окупља плесаче различитих узраста. Тренутно броји педесетак чланова.
Leave a Reply
Жао нам је, да би поставили коментар, морате бити пријављени.